Gönderen Konu: get GNU  (Okunma sayısı 1928 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
  • Dağıtım: Debian, Linux Mint
  • Masaüstü: Mate
  • Grafik: NVIDIA & Intel
  • İşlemci: i7-4700MQ
  • RAM: 8 GB DDR3 1600MHz
get GNU
« : Ekim 21, 2013, 18:42:07 »
GNU/Linux ve özgür yazılım konusunda şimdi önünüzde önemli bir seçenek daha var. En azından zaman zaman yoklamanızda yarar var:

« Son Düzenleme: Ekim 07, 2014, 14:58:38 Gönderen: fortran »

Çevrimdışı hwpplayer1

• Deneyimli üye
  • Debian; evrensel işletim sistemi...
    • hwpplayer1 Free Software and GNU/Linux Blog
Ynt: get GNU
« Yanıtla #1 : Ocak 06, 2015, 22:22:49 »
Merhaba getGNU sitesini severek takip ediyorum.Ancak sitenin içeriğini ve biçimini biraz daha farklı bir yapıya sokabilirmiyiz diye düşündüm.Sonuçta işletim sistemimiz GNU ve sonrasında ister HURD çekirdeği kullanan dağıtımlar olsun ister Linux çekirdeği kullanan dağıtımlar olsun her haberi vermek gerekir.Tabii ki verilmiyor demiyorum.Farklı olarak ne yapılabilir onu düşünüyorum.Böylelikle GNU dünyası için tek bir merkez haline gelinmiş olunuyor.Sanırım şu an da öyle.

Somut önerim ise yine en yüksek kapsayıcı anlayışla bir dergi yayınlanabilir.Dergide kesin çözüm anlatan makaleler olabilir.SUDO dergisi var ama getgnu dergisi olmaması için bir gerekçe yok.Dergide hem Debian tabanlı , hem Red Hat , SUSE ve diğer tabanlı GNU/Linux dağıtımları ele alınabilir.

Açıkçası bu tarz bir merkez varken , benim aklıma gelen tek şey bu merkezi güçlendirmek.

getGNU için Wiki de olabilir.Dergide çıkan yazıları Wiki sayfasına alabiliriz.Veya tüm dağıtımlardan gelen birikim ile ortak bir Wiki sayfası hazırlanabilir.

Umarım getGNU sitemiz daha gelişmiş bir site olacaktır.Hep beraber farklı ve Özgür yazılımı temel alan güzel şeyler yapabiliriz.Teşekkürler.

Ekleme : getGNU sitesinin İngilizce kopyası da olabilir.Ancak Türkçe kalsa bile bir eğitim sitesi görevi gördüğü için konu başlıkları detaylandırılarak daha derin bir yapıya ve yönetime kavuşabilir.Örneğin İnternet kategorisi içerisinde Bulut , Programlama kategorisi içerisinde Web Programlama , Gömülü Sistemler , Kernel Programlama ve benzeri bir dallanıp budaklanma olabilir.Bilim neyi gerektiriyorsa ve Özgür yazılım anlayışımız gereği ne başlık konulması gerekiyorsa konulabilir.Eksiğim varsa düzeltirseniz sevinirim.
« Son Düzenleme: Ocak 06, 2015, 23:15:42 Gönderen: hwpplayer1 »
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum ...

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
    • get GNU
« Yanıtla #2 : Ocak 06, 2015, 23:30:10 »
Merhaba getGNU sitesini severek takip ediyorum.Ancak sitenin içeriğini ve biçimini biraz daha farklı bir yapıya sokabilirmiyiz diye düşündüm.Sonuçta işletim sistemimiz GNU ve sonrasında ister HURD çekirdeği kullanan dağıtımlar olsun ister Linux çekirdeği kullanan dağıtımlar olsun her haberi vermek gerekir.Tabii ki verilmiyor demiyorum.Farklı olarak ne yapılabilir onu düşünüyorum.Böylelikle GNU dünyası için tek bir merkez haline gelinmiş olunuyor.Sanırım şu an da öyle.

Somut önerim ise yine en yüksek kapsayıcı anlayışla bir dergi yayınlanabilir.Dergide kesin çözüm anlatan makaleler olabilir.SUDO dergisi var ama getgnu dergisi olmaması için bir gerekçe yok.Dergide hem Debian tabanlı , hem Red Hat , SUSE ve diğer tabanlı GNU/Linux dağıtımları ele alınabilir.

Açıkçası bu tarz bir merkez varken , benim aklıma gelen tek şey bu merkezi güçlendirmek.

getGNU için Wiki de olabilir.Dergide çıkan yazıları Wiki sayfasına alabiliriz.Veya tüm dağıtımlardan gelen birikim ile ortak bir Wiki sayfası hazırlanabilir.

Umarım getGNU sitemiz daha gelişmiş bir site olacaktır.Hep beraber farklı ve Özgür yazılımı temel alan güzel şeyler yapabiliriz.Teşekkürler.

Ekleme : getGNU sitesinin İngilizce kopyası da olabilir.Ancak Türkçe kalsa bile bir eğitim sitesi görevi gördüğü için konu başlıkları detaylandırılarak daha derin bir yapıya ve yönetime kavuşabilir.Örneğin İnternet kategorisi içerisinde Bulut , Programlama kategorisi içerisinde Web Programlama , Gömülü Sistemler , Kernel Programlama ve benzeri bir dallanıp budaklanma olabilir.Bilim neyi gerektiriyorsa ve Özgür yazılım anlayışımız gereği ne başlık konulması gerekiyorsa konulabilir.Eksiğim varsa düzeltirseniz sevinirim.

Sevgili hwpplayer1, elbette bu dediklerin çok hoş şeyler fakat sonuç itibariyle ekip işi. Oysa get GNU'yu ben tek başıma çıkarıyorum. Ekip değilim yani ve inan çoğu zaman başımı kaşıyacak zaman bulamıyorum. :) Katılmak isteyen arkadaşlar olursa, kendimize ona göre bir perspektif çizebiliriz. Selam ve sevgiler.

Çevrimdışı hwpplayer1

• Deneyimli üye
    • hwpplayer1 Free Software and GNU/Linux Blog
« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2015, 23:53:48 »

Sevgili hwpplayer1, elbette bu dediklerin çok hoş şeyler fakat sonuç itibariyle ekip işi. Oysa get GNU'yu ben tek başıma çıkarıyorum. Ekip değilim yani ve inan çoğu zaman başımı kaşıyacak zaman bulamıyorum. :) Katılmak isteyen arkadaşlar olursa, kendimize ona göre bir perspektif çizebiliriz. Selam ve sevgiler.

Şu an vermekte olduğunuz hizmeti olumlu ve güzel buluyorum.Bu şekilde epey bir süre devam edebilir.Ama aklımızın ucunda bulunsun , değişime hazır olalım yani proaktif olalım.Merkezimiz güvenle yayında olduğu sürece her türlü kârdayız.Az yapmak hiç yapmamaktan iyidir.Kaldı ki az da yapmamışsınız :) Öğrendikçe profesyonel katkılar yapmaya çalışacağım.Elinize sağlık , teşekkürler.
özgür yazılım , özgür donanım , özgür toplum ...

Çevrimdışı erkolay

• Yeni üye
  • *
  • Bilgisayarını kim yönetiyor?
    • Webmaster sitesi
  • Dağıtım: Debian Jessie 8.6 i386
  • Masaüstü: LXDE
  • Grafik: Intel 915 GM
  • İşlemci: Intel Pentium (M) Centrino 1,73 Mhz
  • RAM: 1,5 GB DDR2
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2015, 01:33:59 »
Ben de hergün ziyaret edip konuları forumumuzda paylaşıyorum. Elinize sağlık.
İnsan hayatı özgürdür, temsil edilemez.

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
    • get GNU
« Yanıtla #5 : Eylül 23, 2015, 19:29:57 »

Merhaba getgnu.org okurları, 2006 yılından beri farklı bir isim altında sürdürdüğümüz projemizi, 2013 yılından itibaren getgnu.org adı altında, herhangi bir reklam almadan, GNU, Linux ve bilişimin çeşitli konularında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Uzun zamandır artan sunucu maliyetleri ve sair giderler bizi biraz bunalttı. Bu bağlamda biz de getgnu.org ekibi olarak, sitemize paypal bağış butonu eklemeye karar verdik. GNU/Linux ve özgür yazılım için oluşturmaya çalıştığımız farkındalık projesine sizlerin de desteğini bekliyoruz. Selamlar ve sevgiler.

getgnu.org

« Son Düzenleme: Eylül 24, 2015, 10:34:58 Gönderen: fortran »

Çevrimdışı Vedat Kılıç

• Ağır üye
    • İlledelinux
  • Dağıtım: Kanotix
  • Masaüstü: Openbox
  • Grafik: NVIDIA GeForce 9400 GT
  • İşlemci: AMD Athlon 64 X2 6000+
  • RAM: 4 GB
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2015, 17:53:59 »
Sevgili fortran, getgnu.org'ta hep sizi görüyorum, bu site temel olarak nedir ve sizin mi?
Bu sitede gbittorrent ile ilgili yazınız var, windows'tayken çok begendigim bir programdı, linux için de oldugunu bu yazınızdan öğrendim, çok teşekkürler.

Ayrıca getgnu.org'ta uçbirimden usbye iso yazma konulu sayfada geçmiş bir diyalog  beni çok güldürdü, o arkadaşlar hem öğrenmek istiyor hem de siz öğretmeye çalıştıkça öğrenmemekte direniyor ve yetmiyor bir de sizi kaçamazsın diyerek tehdit ediyor, tam bir Hacivat Karagöz oyunu...

Çevrimdışı oxygen

• Kıdemli üye
  • kde
  • Dağıtım: Debian Sid
  • Masaüstü: Kde
  • Grafik: Amd radeon r9 270
  • İşlemci: Amd fx 4100
  • RAM: 4 gb ddr3 ram tek modül
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2015, 18:11:36 »
fortran ın haber sitesi yada özgür yazılım blogu

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
    • get GNU
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2015, 18:33:59 »
Sevgili fortran, getgnu.org'ta hep sizi görüyorum, bu site temel olarak nedir ve sizin mi?
Bu sitede gbittorrent ile ilgili yazınız var, windows'tayken çok begendigim bir programdı, linux için de oldugunu bu yazınızdan öğrendim, çok teşekkürler.

Ayrıca getgnu.org'ta uçbirimden usbye iso yazma konulu sayfada geçmiş bir diyalog  beni çok güldürdü, o arkadaşlar hem öğrenmek istiyor hem de siz öğretmeye çalıştıkça öğrenmemekte direniyor ve yetmiyor bir de sizi kaçamazsın diyerek tehdit ediyor, tam bir Hacivat Karagöz oyunu...

Evet, Vedat Kılıç, getgnu.org bana ait bir özgür yazılım platformudur. "Özgür yazılım, özgür toplum" şiarıyla, bu konularda yararlı olmaya çalışıyoruz. E, bazen anlattığın gibi, hem gülünç hem de ilginç durumlarla karşılaştığımız oluyor tabii. Takip etmenizi öneririm. Selamlar, sevgiler.

Çevrimdışı Vedat Kılıç

• Ağır üye
    • İlledelinux
« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2015, 19:12:00 »
Sitenin görünümü daha çok marka olmuş resmi bir siteye benziyor ve google'a linux ile ilgili ne yazarsak mutlaka ilk onda çıkıyor, demekki bu site amacına ulaşmış, sevdigimiz birinin olmasıyla da ayrıca gurur duydum. Google'da çok çıkan siteler para kazanıyormuş, dogru mu?

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
    • get GNU
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2015, 19:21:26 »
Sitenin görünümü daha çok marka olmuş resmi bir siteye benziyor ve google'a linux ile ilgili ne yazarsak mutlaka ilk onda çıkıyor, demekki bu site amacına ulaşmış, sevdigimiz birinin olmasıyla da ayrıca gurur duydum. Google'da çok çıkan siteler para kazanıyormuş, dogru mu?

:) Yok canım, bunu da nereden çıkarıyorsunuz. 2006 yılından beri farklı bir isim altında sürdürdüğüm projeyi, 2013 yılından itibaren getgnu.org adı altında sürdürüyorum. Şurada belirttiğim gibi uzun zamandır artan sunucu maliyetleri ve sair giderlerin bunaltmasıyla siteye bir PayPal bağış butonu ile Google AdSense‎ reklamları  ekledim. Oradan bile kayda değer bir şey göremedik henüz. Para kazanmak diye bir şey yok yani.

Çevrimdışı Vedat Kılıç

• Ağır üye
    • İlledelinux
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2015, 21:20:44 »
Verdiginiz bilgiler için teşekkür ederim.
Getgnu.org, linux ile ilgili bir çok kaynak için başvurabileceğimiz bir hizmet veriyor, bu nedenle ziyaret etmemiz kaçınılmaz oluyor, temennim yaşamı daimi olur.  Linux camiası hemen her alanda gönüllüler ve linux severlerden oluştugu için olmalı ki, genelde maddi sıkıntı çekiliyor, ancak bir güzel tarafı da bu camiadaki dostluk ve paylaşımı hiç bir yerde bulamazsınız, şahsen ben başka bir yerde bulamadım, kendini özgürlüğe adamış aynı bir aile gibi...

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
    • get GNU
« Yanıtla #12 : Mayıs 01, 2017, 14:41:54 »

ekşisözlük'ten değerli bir dostumuz, getgnu.org hakkında bir başlık açmış. Bu, ilginç başlığı sizlerle paylaşmak istedim. Başlığı açan arkadaşa teşekkürler.