Gönderen Konu: Debian Installer Stretch RC 4 duyuruldu  (Okunma sayısı 106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fortran

• Administrator
  • Ağır üye
  • Bir insanı sevmekle başlar her şey...
    • get GNU
  • Dağıtım: Debian, Linux Mint
  • Masaüstü: Mate
  • Grafik: NVIDIA & Intel
  • İşlemci: i7-4700MQ
  • RAM: 8 GB DDR3 1600MHz
Debian Installer Stretch RC 4 duyuruldu
« : Mayıs 27, 2017, 20:49:30 »

Üçüncü sürüm adayı 10 Nisan 2017‘de duyurulan Debian GNU/Linux’un 8.0 Jessie sürümünün duyurulmasıyla test sürümü makamını ondan devralan Debian versiyonu Stretch’in dördüncü sürüm adayı, Cyril Brulebois tarafından duyuruldu. Debian Installer ekibinin, Debian 9 Stretch için dördüncü sürüm adayını duyurmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Brulebois; öncelikli olarak bir dizi paketin güncellendiğini belirtti. Linux çekirdeği sürümünün 4.9.0-2’den 4.9.0-3’e güncellendiğini belirten Brulebois; DHCP tarafından sağlanan ana makine adı olarak saklanan NTP sunucu adı işleme probleminin giderildiğini ifade etti. Sistemin 75 dile destek verdiğini söyleyen Brulebois; bunlardan 21’inin tam olarak çevrildiğini belirtti. Brulebois; hataları bulmak ve Installer’i geliştirmek için kullanıcının yardımına ihtiyaçları olduğunu, Installer’in denenmesini ve izlenimlerin rapor edilmesini beklediklerini hatırlattı. Debian Installer Stretch RC 4 hakkında geniş bilgi edinmek için sürüm duyurusunu inceleyebilirsiniz.

Debian Installer Stretch RC 4 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

İndirme sayfası
    debian-stretch-DI-rc4-amd64-DVD-1.iso (3.5 GB, MD5SUMS)

getgnu

Çevrimdışı fthpl

• Üye
  • **
  • Dağıtım: Kali Linux 2016.2
  • Masaüstü: Xfce
  • Grafik: Nvidia 9300 MGS
  • İşlemci: Pentium Dual Core 2.0
  • RAM: 4 Gb
Ynt: Debian Installer Stretch RC 4 duyuruldu
« Yanıtla #1 : Mayıs 28, 2017, 14:13:39 »
Teşekkürer . İnşallah wifi problemini çözmüşlerdir. Bir çok kalıbı denedim testing versiyonlarında xfce de wifi problemi var. Lxde de pcmanfm de root olamama problemi var.

Tabi birazcık araştırma ile çözülüyorlar ama koskoca debian a yakışmıyor :) Testing adı üstünde test kalıbı kabul ediyorum ama her hafta denememe rağmen bir hatayı 5-6 hafta her haftalık iso kalıbında çözmeden tekrar yayınlıyorlar ;D

Örneğin;

Kod: [Seç]
mousepad /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
ile dosyayı açıp dosya içine aşağıdaki satırı ekleyip tekrar çalıştırınca düzelen bir wifi problemi mevcuttu

[device]
wifi.scan-rand-mac-address=no

systemctl restart NetworkManager ile yeniden uygulamayı başlatırız.

Düzenleme : Dediğim ilk sorun çözülmüş herhalde. :)
DHCP tarafından sağlanan ana makine adı olarak saklanan NTP sunucu adı işleme probleminin giderildiğini ifade etti.

Bunun için en az 6 hafta beklendi. Denedim ordan biliyorum :)
« Son Düzenleme: Mayıs 28, 2017, 14:19:11 Gönderen: fthpl »